facebook button

CHCESZ ZOBACZYĆ RANKING GABINETÓW DIETETYCZNYCH W MIEŚCIE CZĘSTOCHOWA ? RANKING

Centrum Dietetyki

Kilińskiego 72/74, na terenie Blue Kosmetologia

42-218 Częstochowa

godz. otwarcia Zobacz dane kontaktowe REZERWUJ WIZYTĘ

- CENNIK USŁUG W GABINECIE -

Analiza składu ciała
REZERWUJ
Pierwsza wizyta
REZERWUJ
Wizyta kontrolna
REZERWUJ

- SPOSOBY PŁATNOŚCI -

GOTÓWKA

- Opis gabinetu -

Profesjonalne usługi z zakresu dietetyki.

Oferujemy konsultacje dietetyczne i dieto-terapię zaburzeń masy ciała (niedowaga, nadwaga, otyłość) oraz wielu jednostek chorobowych. Zajmujemy się również podopiecznymi, którzy chcą zmienić swoje nawyki i pogłębić wiedzę. Naszym celem jest skuteczne motywowanie w procesie zmiany oraz edukowanie naszych pacjentów. W tym celu powstała również koncepcja wykładów i warsztatów żywieniowych. Jesteśmy przeciwni "dietom cud", udowadniając swoim podopiecznym, że zdrowe żywienie może być smaczne, ciekawe i niedrogie. Plany żywieniowe są indywidualnie przygotowywane po to, aby cieszyć Wasze podniebienie i dodatkowo realizować założony cel!

Podchodzimy kompleksowo do naszych podopiecznych, bowiem wierzymy, że wspólnie możemy osiągnąć sukces!

OPIS WIZYT U DIETETYKA

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA

Pierwsza wizyta trwa ok. 60-90 min. Jest ona najważniejszą wizytą, dlatego dobrze jest odpowiednio się do niej przygotować. Podczas naszego spotkania wspólnie określimy cele i zasady współpracy. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy oraz zbierzemy informacje na temat Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób, urazów, przyjmowanych leków i suplementów diety. Określimy również poziom Twojej aktywności fizycznej, przeanalizujemy tryb życia i Twoje nawyki żywieniowe oraz wskażemy błędy. Przeanalizujemy również psychologiczny aspekt spożywania posiłków czy też postrzegania własnego ciała. Kolejnym krokiem będzie dokonanie pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała metodą BIA za pomocą TANITY BC 418 MA . Dzięki pomiarowi analizatora uzyskamy informacje na temat składu Twojego ciała, co jest niezwykle ważne w trakcie stosowania dieto-terapii. Dzięki badaniu otrzymamy dokładne informacje na temat masy ciała, ilości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej w organizmie, masy mięśniowej, ilości wody w organizmie, czy też zapotrzebowaniu na energię. Analizator wyliczy również Twój wskaźnik masy ciała BMI, który pozwoli nam określić w jakim zakresie norm znajduje się Twoja masa ciała. Kolejnym krokiem jest ustalenie indywidualnego planu żywieniowego i zaleceń. Plan żywieniowy przygotowywany jest w przeciągu 7 dni roboczych. Termin odbioru ustalany jest na pierwszej wizycie. Istnieje również możliwość przesłania planu na adres e-mail. Przygotowany jadłospis jest odpowiedni do stosowania przez miesiąc, kolejne plany żywieniowe będą regularnie wdrażane.

Jak przygotować się do wizyty?

Zanim się spotkamy niezbędne jest przygotowanie dzienniczka żywieniowego, który należy dokładnie wypełniać przez minimum 3 dni (ważne jest jednak, aby jeden z tych dni był dniem wolnym od pracy, bądź weekendowym). Wiarygodnie wypełniony dzienniczek posłuży nam do określenia dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz pozwoli wprowadzić skuteczny plan żywieniowy. Niezwykle ważne jest tutaj określenie godziny przebudzenia oraz godziny, o której kładziesz się spać. Kolejnym krokiem jest zapisanie godziny posiłku, spożytych potraw/produktów, bądź napojów oraz miary domowej lub określenie gramatury. Jeśli jednak sprawia Ci to kłopot postaraj się zapisać ilości w prostszy dla Ciebie sposób. Pamiętaj, że wszystkie produkty zawierające kcal, które dostarczasz do organizmu przez Twój organizm definiowane są jako posiłek. Postaraj się wobec tego uwzględnić wszystko, co zjadasz oraz pijesz. Gotowy wzór dzienniczka możemy przesłać na Twój adres e-mailowy, wystarczy tylko się z nami skontaktować.

Na wizytę należy również zabrać aktualne wyniki badań:

morfologia krwi z rozmazem
OB
lipidogram (cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy)
glukoza
Fe
TSH
Alat, Aspat
CRP
badanie ogólne moczu z osadem
mocznik
kwas moczowy
kreatynina

W przypadku jednostek chorobowych, alergii, bądź nietolerancji pokarmowych należy zabrać ze sobą pozostałe wyniki badań oraz ewentualne wypisy ze szpitala. Jeśli zażywasz leki bądź suplementy diety należy je zapisać razem z dawką i godzinami spożycia oraz uwzględnić czy są zażywane w obecności posiłków.

W trakcie wizyty dokonujemy analizy składu ciała metodą BIA za pomocą specjalistycznego analizatora TANITA BC 418MA. Badanie to wykonuje się na boso w lekkim ubraniu. Jeśli będzie taka konieczność należy rozebrać się do bielizny. Odstęp miedzy posiłkiem, a badaniem powinien wynosić ok. 3 godzin, pacjent nie powinien również przyjmować płynów na 2 godziny przed pomiarem. Nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych przed pomiarem (najlepiej 12h). Nie wolno pływać, brać kąpieli, prysznica oraz korzystać z sauny na 2 godziny przed pomiarem. Analizę należy wykonywać po oddaniu moczu lub kału. Nie zaleca się spożywania alkoholu na 24h przed badaniem. Nie należy również wykonywać pomiaru u kobiet ciężarnych, u osób chorujących na padaczkę oraz u osób ze stymulatorem serca.

​WIZYTA KONTROLNA U DIETETYKA

Wizyta kontrolna odbywa się zazwyczaj po 2 tygodniach i trwa ok. 30 minut. Na wizycie ponownie dokonamy pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała analizatorem TANITA BC 418 MA wraz z interpretacją wyników. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie określić prawidłowość działania zaproponowanego planu żywieniowego oraz określimy dalszy plan działania. Częstotliwość naszych spotkań jest odpowiednia, aby podwyższać poziom motywacji pacjenta oraz efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na wdrożenie nawyków żywieniowych. W trakcie naszego spotkania będziemy motywować Cię do dalszej zmiany nawyków, udzielimy praktycznych wskazówek dotyczących postępowania dietetycznego. Poinstruujemy również w jaki sposób można modyfikować zaproponowany plan żywieniowy. Skupimy się również na psychologicznym aspekcie spożywania posiłków czy postrzegania własnego ciała.
Analiza składu ciała
W trakcie wizyty w gabinecie dokonujemy analizy składu ciała metodą BIA za pomocą specjalistycznego analizatora TANITA BC-418MA.

Model Tanita BC 418 MA posiada 8 elektrod tworząc z analizatora perfekcyjne narzędzie do ilościowej analizy masy ciała. Pomiar pozwala na bardzo dokładne obliczenia tkanki tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała (lewa noga, lewa ręka, prawa noga, prawa ręka, korpus).Pozwala to precyzyjnie określić ryzyko zdrowotne związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej, w tym tkanki tłuszczowej trzewnej (visceralnej) umiejscowionej we wnętrzu jamy brzusznej. Analizator pozwala na uzyskanie pełnego profilu składu ciała badanej osoby w czasie około 20 sekund.
Odczyt parametrów pomiarowych dla całego ciała zawiera:

masę ciała [kg]
całkowitą zawartość wody w organizmie [kg]
całkowitą zawartość wody w organizmie [%]
masę tkanki tłuszczowej [%]
masę tkanki tłuszczowej [kg]
masę tkanki mięśniowej [kg]
indeks masy ciała BMI
physique rating (niezależne od spadku wagi, różnice w proporcji tkanki tłuszczowej i masy mięśni)
wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
wskaźnik podstawowej przemiany materii BMR

Jak przygotować się do analizy?
Badanie to wykonuje się na boso w lekkim ubraniu (możesz zostać poproszony/a o rozebranie się do bielizny). Odstęp miedzy posiłkiem, a badaniem powinien wynosić ok. 3 godzin, pacjent nie powinien również przyjmować płynów na 2 godziny przed pomiarem. Nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych przed pomiarem (najlepiej na 12h przed planowaną analizą). Nie należy również pływać, brać kąpieli, prysznica oraz korzystać z sauny na 2 godziny przed pomiarem. Analizę należy wykonywać po oddaniu moczu lub kału. Nie zaleca się spożywania alkoholu na 24h przed badaniem. Nie należy również wykonywać pomiaru u kobiet ciężarnych, u osób chorujących na padaczkę oraz ze stymulatorem serca.

- DIETETYCY W GABINECIE -

Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)

- SPECJALIZACJE -

Dietetyka kliniczna Dietetyka dziecięca Dietetyka ogólna Dietetyka personalna Sztuka kulinarna Psychodietetyka Gastronomia i dietetyka Poradnictwo żywieniowe

- OCENA gabinetu -

+ DODAJ OPINIĘ
SUMA OCEN:
(12 opinii)
Cena / Jakość
Dietetyk
Obsługa / Wizyta

- OPINIE O gabinecie -

dietdoctor.pl
bardzo dobry

Wizytę przeprowadził/a:
Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)
dietdoctor.pl
bardzo dobry

Byłem widziałem i dzięki Pani Kasi zdobyłem swój Cel wagowy i zdrowotny :) napewno będę polecać pozdrawiam Rafał

Wizytę przeprowadził/a:
Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)
dietdoctor.pl
bardzo dobry

Polecam wszystkim wizytę w tym gabinecie! Dziękuję za zmotywowanie mnie i przegonienie mojego lenistwa :) Jestem zachwycona efektami i tym, że dzięki profesjonalnemu wsparciu ich osiągnięcie było mniej trudne niż myślałam :)

Wizytę przeprowadził/a:
Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)
dietdoctor.pl
bardzo dobry

Nie mam wątpliwości, że to najlepszy dietetyk w Częstochowie! Pani Kasia naprawdę lubi swoją pracę (to widać) i pacjentów traktuje bardzo indywidualnie. Słucha uważnie i na tej podstawie jest tworzona dieta. Od razu widać, że to jadłospis specjalnie dla mnie, spełnia moje wymagania i bierze pod uwagę moje zdrowotne problemy, dopasowany jest do tego, jakie chcę osiągnąć efekty.

Wizytę przeprowadził/a:
Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)
dietdoctor.pl
bardzo dobry

Najlepsza pani dietetyk, najlepsza współpraca, najlepsze diety, najlepsze efekty :) :):):):):) tak w skrócie można opisać współpracę z p.Kasią

Wizytę przeprowadził/a:
Katarzyna Winiarek (Szczygieł) - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)

- DODAJ OPINIĘ -

Wizytę przeprowadził/a

Katarzyna - zdjęcie
Katarzyna Winiarek (Szczygieł)

Cena / Jakość

Dietetyk

Obsługa / Wizyta

Dodaj opinię (opcjonalnie):

Dietdoctor

Copyright © DietDoctor 2016. All rights reserved.

Graphics & Code SMARTHEADS