facebook button

CHCESZ ZOBACZYĆ RANKING GABINETÓW DIETETYCZNYCH W MIEŚCIE KRAKÓW ? RANKING

Łucja Dobrucka, dietetyk

Centrum Medyczne LUX MED ul. Opolska 110

31-323 Kraków

godz. otwarcia Zobacz dane kontaktowe

- Opis gabinetu -

Witaj! Jeśli czytasz moje słowa, prawdopodobnie zastanawiasz się nad spotkaniem z dietetykiem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz profesjonalnego wsparcia żywieniowego w chorobie, czy pomocy w realizacji noworocznego postanowienia – miło Cię widzieć!

Mam na imię Łucja. Fascynacja funkcjonowaniem ludzkiego organizmu oraz zamiłowanie do pracy z ludźmi zaprowadziły mnie na studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagielońskiego, gdzie ukończyłam dwa kierunki: dietetykę oraz kierunek lekarski. Właśnie z tego powodu szczególnie bliska mi jest dietetyka kliniczna oraz medycyna stylu życia.

Studia dały mi nie tylko możliwość zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim umożliwiły to, co najcenniejsze - codzienny kontakt z Pacjentami i naukę pod okiem najlepszych specjalistów. Doświadczenie zdobywałam również podczas licznych praktyk studenckich na oddziałach klinicznych i w poradniach Szpitala Uniwersyteckiego oraz podejmując współpracę ze stowarzyszeniami Pacjentów: Stowarzyszeniem Pacjentów z Niewydolnością Układu Pokarmowego “Apetyt na Życie” oraz Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Dzięki aktywności w Studenckich Kołach Naukowych miałam okazję uczestniczyć w projektach badawczych (m.in. w Klinice Chorób Metabolicznych UJ CM) oraz brać czynny udział w wydarzeniach edukacyjnych oraz konferencjach naukowych. Nie mniej chętnie zajmuję się pisaniem artykułów popularnonaukowych – można je znaleźć m.in. na portalu Akademii Dietetyki. Od 2018 roku pełnię funkcję sekretarza krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Dietetyki, jestem również członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

W codziennej praktyce koncentruję się przede wszystkim na wdrażaniu dobrych nawyków, które zapewniają długotrwałe rezultaty. Drobne zmiany potrafią przynieść spektakularne efekty! Zalecenia opieram na wytycznych certyfikowanych towarzystw naukowych, a jadłospisy przygotowuje indywidualnie, biorąc pod uwagę stan zdrowia, samopoczucie, preferencje żywieniowe i styl życia. Nie pośredniczę w sprzedaży suplementów diety, nie podążam za tymczasowymi „modami” w żywieniu i nie wierzę w diety-cud. Wierzę natomiast, że motywacja i wiedza mogą czynić cuda, a stosowanie diety, nawet restrykcyjnej, może stać się przygodą, a nie „karą”.

W praktyce dietetyka trudno nie zgodzić się z Jimem Ryuna’em, który powiedział: „Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”. Jeśli tu jesteś, na pewno masz motywację. A nad nawykami możemy popracować wspólnie – zapraszam na konsultacje :)

W celu uzyskania wskazówek dotyczących przygotowania do pierwszej wizyty, proszę o kontakt mailowy: lucja.dobrucka@luxmed.pl

- CERTYFIKATY -

English for Clinical Dietetics and Nutrition

Certyfikat "Specjalista polecany Insulinoopornym"

Standarised Language Certificate for Medical Purposes

Certyfikat "Dietetyk przyjazny Chorym na Celiakię"

Uprawnienia do szkolenia restauracji, kawiarni, hoteli, pensjonatów i innych punktów gastronomicznych w ramach programu „Menu bez Glutenu” realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Pokaż wszystkie

- SZKOLENIA -

Comiesięczne szkolenia Polskiego Towarzystwa Dietetyki o. Kraków

Stanford Introduction to Food and Health

Praktyka w indywidualnym poradnictwie żywieniowym

Skuteczna diagnoza i interwencja dietetyczna u pacjentów po 60 roku życia

Diety roślinne w praktyce

Pokaż wszystkie

- DIETETYCY W GABINECIE -

lek. Łucja Dobrucka - zdjęcie
lek. Łucja Dobrucka

- SPECJALIZACJE -

Dietetyka kliniczna Dietetyka ogólna Poradnictwo żywieniowe

- OCENA gabinetu -

+ DODAJ OPINIĘ
SUMA OCEN:
(0 opinii)
Cena / Jakość
Dietetyk
Obsługa / Wizyta

- OPINIE O gabinecie -

Ten Gabinet nie posiada jeszcze żadnych opinii. Napisz pierwszą opinię.

- DODAJ OPINIĘ -

Wizytę przeprowadził/a

lek. Łucja - zdjęcie
lek. Łucja Dobrucka

Cena / Jakość

Dietetyk

Obsługa / Wizyta

Dodaj opinię (opcjonalnie):

Dietdoctor

Copyright © DietDoctor 2016. All rights reserved.

Graphics & Code SMARTHEADS