facebook button

- Lista Aktualności -

DIETA DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA - zdjęcie

DIETA DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA

Zakupy, spotkanie z przyjaciółmi, wyjście do kina czy nieplanowana wycieczka – to właśnie takie sytuacje uważa się za sprawdzone w przypadku poprawy nastroju. Gdyby jednak okazało się, że nie tylko one mogą mieć wpływa na nasze samopoczucie, a np. to co znajduje się na talerzu? Wieloletnie badania sugerują, że dieta i wybór pewnych produktów są kluczowe dla naszego dobrego nastroju. 

więcej >
BĄDŹ PIĘKNY I GŁADKI… WYBIERZ OWSIANE PŁATKI - zdjęcie

BĄDŹ PIĘKNY I GŁADKI… WYBIERZ OWSIANE PŁATKI

W świecie dietetyki mówi się, że owies należy do najzdrowszych ziaren na ziemi. Dlaczego? Na pewno jest źródłem wielu cennych składników odżywczych w tym witamin, minerałów, błonnika, a nawet przeciwutleniaczy. Badania wykazały również, że spożywanie owsa i produktów pochodnych jest skuteczne przy redukcji masy ciała, regulacji poziomu cukru i zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca.

więcej >
DIETA BOGATA W ŻELAZO - zdjęcie

DIETA BOGATA W ŻELAZO

Nie wszyscy Polacy wiedzą, że żelazo jest niezbędne do m.in. prawidłowej pracy metabolizmu czy funkcjonowania mięśni. Niestety wiele osób na całym świecie cierpi na niedobór tego minerału, co jest poważnym problemem, ponieważ żelazo odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

więcej >
POKONAJ PRZEZIĘBIENIE...NATURALNIE		 - zdjęcie

POKONAJ PRZEZIĘBIENIE...NATURALNIE

Jesień to czas wielobarwnych liści, spacerów, zbierania grzybów, ale również sezon nieuniknionych  przeziębień. O swoją odporność należy dbać przez cały rok, ale od października do grudnia jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje i osłabienie organizmu. Czy przeziębienie lub grypa zawsze oznaczają, że musimy odczekać swoje w długich kolejkach w przychodniach i sięgać po lekarstwa? A gdyby tak poszukać naturalnych rozwiązań i skoncentrować się na swojej codziennej diecie?

więcej >
NIE BĄDŹ BURAK I JEDZ BURAKI - zdjęcie

NIE BĄDŹ BURAK I JEDZ BURAKI

Pomimo, że mają przepiękny kolor i większości kojarzą się z niedzielnym obiadem, buraki w ostatnim czasie zyskały na swojej popularności i są określane mianem super foods ze względu na obecność cennych wartości odżywczych. Czy wiedzieliście, że sok z buraków może zwiększyć Waszą wydolność? Przeczytajcie o innych korzyściach zdrowotnych tych niewielkich, bulwiastych warzyw. 

więcej >
CUDOWNA MOC CZEKOLADY - zdjęcie

CUDOWNA MOC CZEKOLADY

Mówi się, że „czekolada nie pyta, czekolada rozumie” i zapewne jest w tym zdaniu wiele prawdy, ale oprócz tego, czekolada nie tylko poprawia nastrój, ale również może m.in. zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby serca. Sprawdźcie koniecznie o czym jest mowa, niektóre z nich na pewno Was zaskoczą. Pamiętajcie tylko o jednym: zdrowa jest gorzka czekolada,  a nie ta naładowana słodkimi dodatkami. 

więcej >
DLACZEGO NIE CHUDNĘ, CZYLI NAJCZĘSTSZE BŁĘDY - zdjęcie

DLACZEGO NIE CHUDNĘ, CZYLI NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

Utrata wagi może wydawać się bardzo trudna i dla niejednych jest to wręcz niemożliwy do zdobycia cel. Niektórzy tłumaczą, że mimo prawidłowego podejścia do zrzucania zbędnych kilogramów to i tak nadal ich waga nie spada, a czasami mają wrażenie, że nawet zyskali kilka dodatkowych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Oto najczęściej popełniane błędy przy odchudzaniu. 

więcej >
WRZESIEŃ MIESIĄCEM ŚLIWKI - zdjęcie

WRZESIEŃ MIESIĄCEM ŚLIWKI

Pomimo, że są niewielkich rozmiarów to z przeprowadzanych badań wynika, że mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. W czym tkwi zdrowotny sekret śliwek? Dietetycy zgodnie potwierdzają, że wszystkie warzywa i owoce, które mają fioletowy kolor są zbawienne dla naszego organizmu i mogą uchronić nas nie tylko przed otyłością, ale również przed innymi chorobami przewlekłymi. 

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się z bliska tym soczystym owocom, które występują w różnych odmianach.

więcej >
ŚNIADANIE O MOCY KAWY - zdjęcie

ŚNIADANIE O MOCY KAWY

Poranki bywają trudne, zwłaszcza te na początku tygodnia. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez filiżanki lub kubka mocnej kawy. Regularne picie kawy ma swoje plusy i minusy – dlatego, jeśli czujecie, że powinniście zmniejszyć picie małej czarnej – mamy dla Was listę produktów, które obudzą Cię szybciej niż łyk kawy. Jesteście gotowi? To zaczynamy!

 

więcej >
Dietdoctor

Copyright © DietDoctor 2016. All rights reserved.

Graphics & Code SMARTHEADS