DIETA DLA ZABIEGANYCH - POBIERZ ZA DARMO

DIETA DLA ZABIEGANYCH - POBIERZ ZA DARMO

5 sposobów na szybsze gotowanie + 3 dniowy jadłospis dla zabieganych

Chcesz zadbać o swoją dietę, ale Twoje tempo życia Ci na to nie pozwala? Aby odżywiać się zdrowo, wcale nie musisz spędzać w kuchni kilku godzin dziennie. Wystarczy kilka tipów, które skutecznie ułatwią Ci gotowanie i przygotowywanie posiłków na cały dzień.Planuj posiłki z wyprzedzeniem

Na początku zacznij od listy zakupów, to podstawa sprawnego gotowania. Jeśli ustalisz z góry, co zjesz w kolejnych dniach - pominiesz etap zastanawiania się przy lodówce na co masz dzisiaj ochotę.

Gotuj na dwa dni

Nie każdy może pozwolić sobie na codzienne gotowanie ciepłego obiadu, a gdyby tak ugotować obiad na 2-3 dni w przód? Jeśli nie lubisz jeść dwa dni pod rząd tego samego dania - ugotuj podwójnie tylko źródło węglowodanów np. makaron. Jednego dnia zjesz makaron z tofu, drugiego zaś dodasz do makaronu inne dodatki.

Nie bój się półproduktów

Półki sklepowe uginają się od półproduktów. Wiele z nich ma bardzo dobry skład i może być częścią zbilansowanego posiłku. Czytaj zatem składy, wybieraj półprodukty niskoprzetworzone i sięgaj po nie sporadycznie.

Miej pod ręką proste przepisy, które zrobisz w kilka minut

Gotowanie nie jest Twoją mocną stroną, a do tego nie wiesz jak skomponować posiłek, aby był pełnowartościowy. Poszukaj gotowych propozycji szybkich posiłków, które możesz zrobić “z niczego”. Taka rozpiska pomoże Ci, gdy lodówka świeci pustkami, a Ty nie wiesz jak zbilansować swój posiłek.

Przemyśl logicznie gotowanie

Kuchenka ma cztery palniki, jeśli jest taka potrzeba - wykorzystaj je wszystkie. Możesz w jednym czasie gotować ryż, warzywa i smażyć kotleciki. Staraj się nie stać “bezczynnie”, lecz w międzyczasie posprzątaj lub zacznij przygotowywać kolejny posiłek.

Zobacz, jak w praktyce wyglądają proste, zbilansowane posiłki. Pobierz przykładowy jadłospis dla zabieganych i przekonaj się, że zdrowa dieta może być smaczna i szybka w przygotowaniu.

Zajrzyj na profil dietetyka Pauliny Matuszak i umów się na indywidualną konsultację.