JAK ZNALEŹĆ DOBREGO DIETETYKA? CO TO JEST DIETDOCTOR?

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO DIETETYKA? CO TO JEST DIETDOCTOR?

W dzisiejszych czasach przez Internet można zrobić dosłownie wszystko – kupić buty, zaplanować wakacje czy zamówić jedzenie, a gdyby tak można było jeszcze umówić się do najlepszego dietetyka w swoim mieście? Nic prostszego! Ranking DietDoctor.pl to platforma łącząca dietetyków i pacjentów w jednym miejscu oferująca same korzyści. W rankingu obecni są najlepsi dietetycy z całej Polski, dzięki czemu łatwo i szybko znajdziesz specjalistę w swojej okolicy i umówisz się do niego na wizytę.Ile razy próbowałeś zrzucić kilka kilogramów? Ile razy szukałeś w internecie informacji na temat najbardziej skutecznej diety? Jak długo trwa Twoja walka o zgrabną i szczuplejszą sylwetkę?

 

Jeśli do tej pory kilkukrotnie podejmowałeś próby odchudzania i za każdym razem kończyły się one tym samym mizernym efektem, że aż zwątpiłeś, czy osiągniecie wymarzonego celu, jest w ogóle możliwe. A może masz już ostatecznie dosyć samodzielnej nierównej walki ze zbędnymi kilogramami? To warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie wizyta w gabinecie dietetyka?
Obawiasz się, że umówisz się na wizytę, dostaniesz wyciągnięty z szuflady plan żywieniowy, a po miesiącu, podczas wizyty kontrolnej okaże się, że efektów brak. Przez ostatnie lata utarł się pewien schemat porad dietetycznych. Jest on przedstawiany studentom dietetyki na studiach bądź kursach. Jednak wiedza teoretyczna bardzo często rozmija się z praktyką.

Profesjonalna opieka dietetyczna polega na indywidualnym, czasami nieszablonowym podejściu do pacjenta. Współpraca powinna rozpocząć się od szczegółowego wywiadu żywieniowego rozszerzonego o pytania o stan zdrowia, dokładnych pomiarów składu ciała, analizie wyników badań, historii medycznej oraz ewentualnego skierowania na dodatkowe badania. Podczas spotkania powinien też zostać określony jasny cel, pod który zostanie ułożony plan żywieniowy.

Prawdziwa i dobrze prowadzona opieka dietetyczna nie opiera się tylko na jednej czy dwóch wizytach, ale polega na stałym monitorowaniu procesu odchudzania, podejmowaniu ewentualnych działań korygujących, zwiększaniu wiedzy żywieniowej i znacznej poprawie nawyków żywieniowych. Dodatkowo czasami wymaga połączenia sił ze specjalistą innej dziedziny np.: fizjoterapeutą, gastrologiem, trenerem personalnym. Nieodłącznym elementem prowadzenia żywieniowego jest stały kontakt między dietetykiem a pacjentem. Umożliwia on dostosowywanie ewentualnych zmian w jadłospisie w zależności od upodobań pacjenta oraz etapu procesu chudnięcia.

Dietetyk, by przygotować indywidualną dietę, musi włożyć w to dużo pracy i czasu. Sama wizyta trwa (zazwyczaj) 1 – 1.5 h, ale główna praca dietetyka zaczyna się dopiero po wizycie. Musi on wtedy przeanalizować wywiad żywieniowy pacjenta i dopasować dietę pod jego upodobania żywieniowe. Bo nie chodzi o to, by dietą przewracać pacjentowi świat do góry nogami czy broń boże zniechęcać do jedzenia.

JAK WYBRAĆ DOBREGO DIETETYKA?Poszukiwanie najlepszego dla siebie dietetyka warto zacząć na DietDoctor. Nowoczesny system rezerwacji dostępny online to same plusy. Możliwość umówienia wizyty 24/ 7 z własnej kanapy w sobotni wieczór to niesamowity komfort. Znalezienie dietetyka odpowiadającego najbardziej naszym potrzebom nie będzie wcale trudne i czasochłonne. Nieocenionym plusem umawiania wizyt do dietetyka przed DietDoctor jest opcja zapoznania się opiniami na temat danego specjalisty.

Dostęp do kalendarza wizyt w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia – wystarczy jedynie połączenie z internetem, bardzo ułatwia zarządzanie swoją rezerwacją.
O umówionej wizycie na pewno nie zapomnisz dzięki automatycznie wysyłanym wiadomościom przypominającym.PODSUMOWANIEZnalezienie dietetyka i rozpoczęcie efektywnego odchudzania nigdy nie było prostsze. Dzięki internetowemu systemowi rezerwacji wizyt, jakim jest DietDoctor umówisz wizytę do dietetyka w kilka chwil. Najlepsi dietetycy z całej Polski w jednym miejscu, dzięki czemu unikniesz błądzenia po różnych stronach internetowych, zaoszczędzisz czas i zyskasz pewność osiągnięcia zamierzonych efektów.