facebook button
CUDOWNA MOC ZIEMI OKRZEMKOWEJ  - zdjęcie

CUDOWNA MOC ZIEMI OKRZEMKOWEJ

Chociaż brzmi jak nazwa innej planety to tak naprawdę ziemia okrzemkowa, zwana inaczej diatomową to nic innego jak skała osadowa składająca się z jednokomórkowych glonów zwanych okrzemkami. Dlaczego o niej wspominamy? Co wyjątkowego ją charakteryzuje? Przeczytajcie nasz artykuł, a będziecie zaskoczeni, jakie właściwości zdrowotne zawiera tej rodzaj ziemi. 

 

CENNE OKRZEMKI

Pomimo, że może się Tobie wydawać, że nigdy nie słyszałeś o ziemi okrzemkowej to jest duże prawdopodobieństwo, że być  może nieświadomie ją spożyłeś (bardzo często dodawana jest jako składnik niektórych produktów).

 

Ziemia okrzemkowa zazwyczaj występuje w formie białego proszku i jest stosowana w celu filtrowania wody, produkcji żywności, produktach kosmetycznych i rolnictwie, aby naturalnie wyeliminować wolne rodniki, wirusy, insekty oraz pasożyty. Ziemia okrzemkowa ma również zdolność do poprawy i zwiększenia wchłaniania wapnia przez organizm, mineralizacji kości, ochrony stawów, zwalczania skutków starzenia się, ale to nie wszystkie zaskakujące działania tego proszku bogatego w krzem. Wielu lekrzy oraz dietetyków zachęca, aby włączyć do codziennej diety ten cudowny proszek. 

 

OCZYSZCZANIE CIAŁA 

Ziemia okrzemkowa działa jako naturalny, aczkolwiek silny środek odtruwający nasz organizm, zabijając bakterie, które mogą przyczynić się do występowania różnych chorób przewlekłych. Dodatkowo ziemia okrzemkowa skutecznie walczy z gazami, nadmiernym wydzielaniem potu, oczyszcza układ pokarmowy, zwiększa wydolność wątroby i wchłanianie szkodliwych toksyn. Ziemia okrzemkowa dodatkowo sprawia, że toksyny są usuwane również przez pot oraz mocz. Badania przedstawione przez American Journal of Clinical Nutrition wykazały również, że ziemia diatomowa usuwa również metale ciężkie z organizmu. 

 

WODA POZBAWIONA BAKTERII 

Ziemia okrzemkowa jest stosowana w wielu produktach filtrujących wodę. Z badań wynika, że jest w stanie przefiltrować bardzo drobne cząstki, aby woda, którą pijemy była pozbawiona szkodliwych substancji. Przypominamy, że wirusy obecne w wodzie pitnej oraz zbiornikach wodnych zwiększają ryzyko wystąpienia w organizmie zakażeń wirusowych.

 

MOCNE KOŚCI I WIĘZADŁA

Krzem wpływa bardzo korzystnie na kości, więzadła i zapobiega występowaniu osteoporozy. Obecnie są przeprowadzane badania, które mają potwierdzić 100 % skuteczności krzemu przy zwiększaniu gęstości mineralnej kości. Dodatkowo krzem (a przy tym ziemia okrzemkowa) może być pomocna w produkcji kolagenu. 

 

MOCNE ZĘBY

Ziemia okrzemkowa posiada naturalne właściwości ścierne i zabija bakterie, stosowana jest jako składnik wielu past do zębów oraz kosmetyków peelingujących ciało. 

< powrót do listy aktualności
Dietdoctor

Copyright © DietDoctor 2016. All rights reserved.

Graphics & Code SMARTHEADS