BÓL GŁOWY? POKONAJ GO NATURALNIE

BÓL GŁOWY? POKONAJ GO NATURALNIE

„Dlaczego boli mnie głowa?” - na to pytanie Polacy najczęściej próbują znaleźć odpowiedź w internecie, a przyczyn tak naprawdę może być wiele: stres, nieregularny sen lub jego brak, zmaganie z alergiami, presja czasu i otoczenia czy brak odpoczynku. Dodatkowo zima to specyficzny okres w roku, podczas którego możemy częściej narzekać na ból głowy. Dlaczego? Chociażby ze względu na częste skoki temperatury czy ciśnienia.ZMIANA NAWYKÓW W WALCE Z BÓLEMNa szczęście w większości przypadków taki ból jest tymczasowy i można się go pozbyć z łatwością i to bez obowiązkowego sięgania po tabletki przeciwbólowe. W jaki sposób? Korzystając z domowej apteczki, która została zaopatrzona właśnie w naturalne rozwiązania. Pamiętaj o ważnej kwestii! Jeśli ból się nasila lub trwania nieprzerwanie od kilku dni, może być objawem stanu zapalnego lub choroby. W takiej sytuacji skontaktuj się ze swoim dietetykiem i ustal dalsze działanie. Twój specjalista zapewne zaproponuje naturalne rozwiązanie i wprowadzi do Twojego codziennego jadłospisu produkty, których spożywanie wpłynie korzystnie na Twoje zdrowie i może pomóc w walce z uciążliwym bólem głowy.Zmiana nawyków żywieniowych to jeden z najbardziej znanych domowych sposób leczenia bólu głowy. Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że wykluczenie z codziennej diety produktów mlecznych, tłustych, bogatych w cukier czy glutaminian sodu mogą zwiększyć częstotliwość oraz natężenie bólu głowy, a nawet wywoływać migreny.  Warto zwrócić jednak uwagę, że każdy organizm reaguje indywidualnie na przyjmowane produkty, więc zanim postanowisz samodzielnie działać — zasięgnij porady u profesjonalisty. Nie wiesz do kogo się umówić? Kliknij i sprawdź opinie oraz dostępne terminy w swoim mieście

REGULARNE NAWODNIENIEO zaletach picia wody wspominaliśmy niejednokrotnie, ale nic nie zaszkodzi po raz kolejny przypomnieć, że to właśnie ból głowy w pierwszej kolejności symbolizuje brak odpowiedniego nawodnienia! Nie zapominaj o tym i gdy tylko poczujesz delikatny ucisk w okolicach skroni, od razu sięgnij po szklankę wody, a nawet trzy! Zastanawiasz się, która woda jest najlepsza? Koniecznie przeczytaj artykuł: źródło życia - jaką wodę wybrać? MAGICZNA MOC OLEJKÓWCzy wiesz, że olej lawendowy oraz miętowy słynie z właściwości łagodzących ból głowy? Jeśli jeszcze nie praktykowałeś tej mody, koniecznie spróbuj! Gdy tylko zaskoczy Cię ból głowy, wetrzyj w okolice występowania tej dolegliwości kilka kropel. Zwolennicy naturalnych rozwiązań polecają również kąpiel z dodatkiem olejków - nie tylko uśmierzy ból, ale również ~Cię zrelaksuje, rozluźni, i skutecznie uspokoi.

MASAŻ CHIŃSKINiezastąpiony w medycynie chińskiej jest masaż głowy, który przyniesie ulgę i zmniejszy częstotliwość pojawiania się bólu. Dodatkowo zalecane jest również rozmasowanie takich miejsc jak szyja, kark czy plecy, które, gdy są napięte, mogą właśnie wywołać przykry ból głowy.