DIETA PUDEŁKOWA – HIT CZY KIT?

DIETA PUDEŁKOWA – HIT CZY KIT?

Dieta pudełkowa staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób zaczyna interesować się właśnie takim rozwiązaniem. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak jej cena może odstraszać. Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić czas, który poświęcamy na gotowanie i robienie zakupów. Plusów i minusów diety pudełkowej jest wiele, w gronie naszych czytelników znajdą się zarówno zwolennicy wygodnej diety pudełkowej, jak i amatorzy gotowania domowych posiłków.

Jak pogodzić pracę zawodową i życie osobiste z odpowiednim odżywianiem? Czy zamawianie cateringu to najlepsze lub jedyne rozwiązanie? A może przygotowanie posiłków wcale nie jest tak pracochłonne, jak się wydaje?CATERING DIETETYCZNY PLUSY I MINUSY

Jeśli cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, catering pudełkowy może być najlepszym rozwiązaniem. Dla osób, które w kuchni nie czują się jak ryba w wodzie, gotowe dania pudełkowe mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Catering dietetyczny dostarczany pod drzwi ma też swoje wady. Przede wszystkim… cena. Chociaż z roku na rok usługa ta staje się coraz bardziej „przystępna cenowo”, to nadal nie należy do najtańszych. Ponadto każdy z nas ma pewne, czasami dość specyficzne preferencje żywieniowe, które ciężko uwzględnić w takim jadłospisie. Szanse na to, że firmie przygotowującej posiłki zawsze uda się trafić w nasze gusta, są raczej małe. Samodzielne gotowanie to też mniejsza ilość generowanego plastiku.

DIETA PUDEŁKOWA – ZRÓB TO SAM!Zanim zdecydujemy się na zamówienie cateringu dietetycznego, warto podjąć się próby samodzielnego przygotowania pudełek. U podstaw takiego przedsięwzięcia leży dobra organizacja. Samodzielne przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków będzie wymagało od nas poświęcenia czasu na organizację zakupów oraz gotowanie. Jednak koszt własnoręcznie przygotowanych posiłków będzie dużo niższy. Dobrze przemyślana dieta typu lunchbox to naprawdę spore ułatwienie codziennej organizacji posiłków, bez nadszarpywania budżetu domowego.

Smaczne posiłki nie muszą być wcale skomplikowane. Dania przygotowane z kilku składników oraz proste dania jednogarnkowe mogą być naprawdę przepyszne.

Pełnowartościowe śniadanie może być gotowe w 5 minut, a drugie śniadanie, też wcale nie nie musi być szczególnie skomplikowane. Świetnie sprawdzi się jogurt z dodatkami, zdrowy koktajl czy prosta sałatka. Szybkie obiady to sałatki z dodatkiem mięs, strączków, makaronów, kasz lub ryżu (świetna opcja dla osób, które nie mają możliwości podgrzania posiłku w pracy), zupy (np. sycące zupy krem) czy grillowane mięso lub ryby z dodatkami. Na podwieczorek i kolację ponownie polecamy sałatki, zdrowe kanapki, omlety czy warzywne koktajle.Posiłki w diecie typu lunchbox najlepiej przygotować poprzedniego dnia. Sporo osób odrzuca dietę pudełkową ze względu na przeświadczenie o pracochłonności stosowania. Jednak już kilka dni powinno pokazać, że tak naprawdę to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu. Wystarczy dobry plan, w którym warto wziąć pd uwagę nie tylko przyrządzanie potraw, ale też większe zakupy (nawet na tydzień). Jeśli współpracujesz z dietetykiem, poproś go, aby wziął pod uwagę, że chcesz przygotowywać posiłki w takiej formie. Otrzymując gotowy jadłospis, z łatwością rozplanujesz swoje pudełkowe menu.

PODSUMOWANIECatering dietetyczny ma swoje niezaprzeczalne plusy, jak i minusy. Do nas należy decyzja, czy jesteśmy w stanie zapłacić więcej za wygodę dowożenia gotowych posiłków i czy możemy zaakceptować to, że nie decydujemy w pełni o tym co jemy. Bo typ diety możemy wybrać- fakt, ale już poszczególnych dań w menu nie za bardzo – może kiedyś będzie możliwy w pełni spersonalizowany catering dietetyczny. Mamy taką nadzieję.
Z drugiej strony z dobrym planem i organizacją jesteśmy w stanie przygotować własną dietę pudełkową. Zabranie pudełka z obiadem do pracy, przekąski na drugie śniadanie i podwieczorek wcale nie musi się wiązać ze spędzaniem w kuchni wielu godzin.