facebook button

- Lista Aktualności -

POKONAJ PRZEZIĘBIENIE...NATURALNIE		 - zdjęcie

POKONAJ PRZEZIĘBIENIE...NATURALNIE

Jesień to czas wielobarwnych liści, spacerów, zbierania grzybów, ale również sezon nieuniknionych  przeziębień. O swoją odporność należy dbać przez cały rok, ale od października do grudnia jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje i osłabienie organizmu. Czy przeziębienie lub grypa zawsze oznaczają, że musimy odczekać swoje w długich kolejkach w przychodniach i sięgać po lekarstwa? A gdyby tak poszukać naturalnych rozwiązań i skoncentrować się na swojej codziennej diecie?

więcej >
NIE BĄDŹ BURAK I JEDZ BURAKI - zdjęcie

NIE BĄDŹ BURAK I JEDZ BURAKI

Pomimo, że mają przepiękny kolor i większości kojarzą się z niedzielnym obiadem, buraki w ostatnim czasie zyskały na swojej popularności i są określane mianem super foods ze względu na obecność cennych wartości odżywczych. Czy wiedzieliście, że sok z buraków może zwiększyć Waszą wydolność? Przeczytajcie o innych korzyściach zdrowotnych tych niewielkich, bulwiastych warzyw. 

więcej >
CUDOWNA MOC CZEKOLADY - zdjęcie

CUDOWNA MOC CZEKOLADY

Mówi się, że „czekolada nie pyta, czekolada rozumie” i zapewne jest w tym zdaniu wiele prawdy, ale oprócz tego, czekolada nie tylko poprawia nastrój, ale również może m.in. zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby serca. Sprawdźcie koniecznie o czym jest mowa, niektóre z nich na pewno Was zaskoczą. Pamiętajcie tylko o jednym: zdrowa jest gorzka czekolada,  a nie ta naładowana słodkimi dodatkami. 

więcej >
DLACZEGO NIE CHUDNĘ, CZYLI NAJCZĘSTSZE BŁĘDY - zdjęcie

DLACZEGO NIE CHUDNĘ, CZYLI NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

Utrata wagi może wydawać się bardzo trudna i dla niejednych jest to wręcz niemożliwy do zdobycia cel. Niektórzy tłumaczą, że mimo prawidłowego podejścia do zrzucania zbędnych kilogramów to i tak nadal ich waga nie spada, a czasami mają wrażenie, że nawet zyskali kilka dodatkowych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Oto najczęściej popełniane błędy przy odchudzaniu. 

więcej >
WRZESIEŃ MIESIĄCEM ŚLIWKI - zdjęcie

WRZESIEŃ MIESIĄCEM ŚLIWKI

Pomimo, że są niewielkich rozmiarów to z przeprowadzanych badań wynika, że mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. W czym tkwi zdrowotny sekret śliwek? Dietetycy zgodnie potwierdzają, że wszystkie warzywa i owoce, które mają fioletowy kolor są zbawienne dla naszego organizmu i mogą uchronić nas nie tylko przed otyłością, ale również przed innymi chorobami przewlekłymi. 

\r\n

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się z bliska tym soczystym owocom, które występują w różnych odmianach.

więcej >
ŚNIADANIE O MOCY KAWY - zdjęcie

ŚNIADANIE O MOCY KAWY

Poranki bywają trudne, zwłaszcza te na początku tygodnia. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez filiżanki lub kubka mocnej kawy. Regularne picie kawy ma swoje plusy i minusy – dlatego, jeśli czujecie, że powinniście zmniejszyć picie małej czarnej – mamy dla Was listę produktów, które obudzą Cię szybciej niż łyk kawy. Jesteście gotowi? To zaczynamy!

\r\n

 

więcej >
CUDOWNA MOC ZIEMI OKRZEMKOWEJ  - zdjęcie

CUDOWNA MOC ZIEMI OKRZEMKOWEJ

Chociaż brzmi jak nazwa innej planety to tak naprawdę ziemia okrzemkowa, zwana inaczej diatomową to nic innego jak skała osadowa składająca się z jednokomórkowych glonów zwanych okrzemkami. Dlaczego o niej wspominamy? Co wyjątkowego ją charakteryzuje? Przeczytajcie nasz artykuł, a będziecie zaskoczeni, jakie właściwości zdrowotne zawiera tej rodzaj ziemi. 

\r\n

 

więcej >
KISZONKI DLA ZDROWIA - zdjęcie

KISZONKI DLA ZDROWIA

Naturalne, domowe, tanie i skuteczne probiotyki? Odpowiedź: kiszonki! Żywność probiotyczna, a szczególnie taka, którą możemy zrobić sami w domu, to dobrodziejstwo od natury. Kiszonki, wplecione do codziennej diety, dostarczając nam żywych kultur bakteryjnych oraz korzystnie wpływają na przewód pokarmowy i wzbogacają naszą florę bakteryjną.

więcej >
CELUJĄCE ŚNIADANIA - zdjęcie

CELUJĄCE ŚNIADANIA

Rok szkolny tuż tuż i przed rodzicami odwieczny problem, co przygotować dziecku na drugie śniadanie. Szkolna kanapka to oklepany, ale szybki do przygotowania posiłek. Oczywiście można ją urozmaicić, ale można też pójść w zupełnie inną stronę. Oto kilka pomysłów na przepyszne drugie śniadanie, które będzie nie tylko smaczne, ale też zachęcające.

więcej >
Dietdoctor

Copyright © DietDoctor 2016. All rights reserved.

Graphics & Code SMARTHEADS